Poznejte svého překladatele - 14. setkání na Avoidu

V rámci cyklu pořadů Obce překladatelů a (A)void Floating Gallery se tentokrát přeneseme za oceán, do Mexika. Překladů z mexické literatury u nás mnoho nevychází, přesto se však v poslední době blýská na lepší časy. V minulém období se na českém knižním trhu objevily dvě zajímavé knihy z pera mexických autorek. Elena Poniatowska (*1932), nositelka Cervantesovy ceny, patří k odcházející generaci tzv. boomu latinskoamerické literatury, Fernanda Melchorová (*1982) k současné mladé generaci. Jakými literárními prostředky zobrazují Mexiko? Jak ho vidí zástupkyně starší generace a jak na ně nahlíží generace mladá? Jaká úskalí přináší překládání mexické španělštiny a mnohdy okrajových reálií? O tom a mnohém dalším budou besedovat nositelka Jungmannovy ceny Anežka Charvátová, která představí román Fernandy Melchorové Období hurikánů (Paseka 2021), a Anna Tkáčová, jež představí knihu Eleny Poniatowske Dvakrát jedinečná (Dauphin, 2022). Moderovat bude básník Josef Straka. O hudební doprovod se postará duo Atarés ve složení Frank Hernandéz a Rostislav Máca. Po vystoupení bude následovat volná beseda s překladatelkami.

Koná se 7. března 2023 v 18:00

POZOR: tentokrát nikoli na lodi, ale v Kobce, kavárna (A)void Floating Gallery (náplavka pod Tančícím domem)

Akce je realizována s finanční podporou hlavního města Prahy.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.