Pozvánka na Svět knihy 2013

K návštěvě veletrhu doporučujeme našim členům pátek 17. května, kdy proběhne několik pořadů s překladatelskou tematikou. Dva první v tištěném programu nenajdete, o to víc jste srdečně zváni.

SETKÁNÍ ZAHRANIČNÍCH BOHEMISTŮ S PŘEKLADATELI
pátek 17. 5. (11-12 hod.) v Sále poezie (pravý balkon, pravé křídlo)
Zúčastní se bohemisté z Finska, Rumunska, Bulharska, Japonska, Holandska, Ruska, Polska, Egypta, Norska, Běloruska, Slovenska, Maďarska, Lotyšska, Německa, Ukrajiny, Slovinska a Švýcarska. Všichni zájemci z řad našich členů jsou srdečně zváni.
ČESKÝ LITERARNÍ BABYLÓN
pátek 17. 5 v 15.00, stánek Maďarsko, Střední hala (S204)
Vznikající webový portál Babylón jsme představili v dubnových Zprávách (viz rubrika Zprávy OP). Více o projektu a o tom, jak se čeští překladatelé do něj mohou zapojit, se dozvíte v rozhovoru Jaroslava Císaře (BIBLIO Literární noviny) s Renátou Deákovou, slovenskou překladatelkou, redaktorkou a spolupracovnicí projektu.

Připomínáme rovněž již dřive ohlášené pořady a akce:

ANTICENA SKŘIPEC
pátek 17. 5. v 16.00 hod. ve Velkém sále Střední haly
OP tradičně uděluje anticenu nakladatelům a překladatelům, kteří se hrubým způsobem zpronevěřili profesní etice. Porota v letošním roce pracuje ve složení Vratislav Slezák, Jiří Hanuš a Jan Seidl.
SLOVNÍK ROKU
pátek 17. května ve 14 hod. v Literárním sále
Všechny tituly přihlášené do soutěže budou vystaveny v expozici JTP na Světu knihy ve foyer levého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti Praha. Ceny budou během programu JTP slavnostně vyhlášeny a předány autorům a nakladatelům  Další informace na webu JTP.
VÝSTAVA OP
Odborná porota pro udělení Ceny JJ v minulých dnech posoudila navržené překlady. Po prvním kole výběru je OP i letos na Světu knihy vystaví spolu s překlady oceněnými v loňském roce v expozici ve Střední hale.

Další informace a podrobnosti na stránkách www.svetknihy.cz.

Představujeme

Cenu Josefa Jungmanna

Cenu Josefa Jungmanna

V úterý 8. října 2019 byla v prostorách prostorách pražského Goethe-Institutu vyhlášena Cena Josefa Jungmanna za nejlepší překlad roku 2018. Získal ji Vladimír Medek.