Návod k úpravě či vytvoření hesla v databázi

Jak postupovat

Podrobný postup je uveden v zářijových Zprávách 5/2015 a v listopadových Zprávách 6/2014, které máme i na našem webu.
Do databáze se dostanete ze stránky Obce překladatelů: http://www.obecprekladatelu.cz – v horní části klikněte na „Databáze uměleckého překladu“, na další stránce „Vstup“, pak už Vás to bude navigovat samo.
Pokud v databázi zatím své heslo nemáte, pošlete správci databáze kompletní heslo v následující struktuře: jméno, datum narození, rodné jméno, pseudonym, životopis vč. rodinných či příbuzenských vztahů s dalšími osobnostmi z oboru, ocenění, chronologicky řazené bibliografické údaje. Pokud v databázi již heslo máte, pošlete podklady, z nichž je zřetelně patrné, v čem se má heslo oproti současnému stavu změnit (např. tím způsobem, že text hesla z internetového prohlížeče zkopírujete do wordu a tam je zabarvíte, nebo v režimu sledování změn zanesete změny, anebo tak, že stránku z internetu vytisknete, opravíte perem pomocí korektorských značek a zašlete poštou na sekretariát OP). Nové bibliografické položky, které v dosavadní verzi hesla nejsou uvedeny, seřaďte prosím chronologicky. Položky, které již v hesle figurují, přeskupovat nemusíte.
Vzor bibliografického údaje: Pennac, Daniel: Jako román (Comme un roman; Praha, Mladá fronta 2004).

Podklady pro zveřejnění na webu zasílejte kolegovi Janu Vaňkovi (jan.vanek.jr@gmail.com), popřípadě na sekretriát.

Cenu Josefa Jugmanna

Slavnostní vyhlášení 27. ročníku Ceny Josefa Jungmanna za nejlepší překlad uplynulého roku se uskutečni v úterý 2. října 2018 v prostorách pražského Goethe-Institutu od 17 hod.