Od antiky k Depeche Mode – debata s laureáty Ceny Josefa Jungmanna

Datum: 19. 11. 2024
Čas: 19:00
Místo: Café Husovka, Praha

Obec překladatelů srdečně zve na debatu s trojicí oceněných v rámci letošní Ceny Josefa Jungmanna. Pohovoří Michal Ctibor, laureát Ceny Josefa Jungmanna za překlad Vergiliova eposu Aenéis (vyd. Argo), Miroslav Tomek, nositel mimořádné tvůrčí prémie za překlad románu Serhije Žadana Depeche Mode (vyd. FRA), a Jana van Luxemburg, nositelka tvůrčí prémie za překlad románu Kim de l’Horizon Kniha krve (vyd. Host). Moderuje překladatelka a předsedkyně letošní poroty Alice Flemrová.

Úterý 19. listopadu 2024 od 19 hodin, salonek Café Husovka (Husova 242/9, Praha 1 — na rohu Husovy a Zlaté, kousek od kostela sv. Jiljí).

Vstupné dobrovolné.

Udělení Ceny Josefa Jungmanna podpořily Ministerstvo kultury ČR, agentura Dilia, Nadace Český literární fond, hlavní město Praha a Goethe-Institut.