Spolupráce se slovenským překladatelským sdružením DoSlov

Na štrasburské evropské konferenci k literárnímu překladu Obec překladatelů navázala spolupráci se slovenským sdružením literárních překladatelů DoSlov, které ve Štrasburku zastupovaly předsedkyně Barbara Sigmundová spolu s kolegyněmi Milinou Svítkovou a Lindou Magáthovou. DoSlov, založený roku 2016 (dnes má na 150 členů), letos vstoupil do Evropské rady sdružení literárních překladatelů (CEATL).

Do budoucna plánujeme účast zástupce/ů Obce překladatelů na literárním festivalu Tranz, který se koná každoročně v květnu v Banské Bystrici (příští ročník je naplánován na 2.-3. 5. 2025). Tématem kulatého stolu, na kterém by měl promluvit náš zástupce, budou pracovní podmínky literárních překladatelů.

DoSlov vydává krásný časopis Verzia, který je možné si předplatit v elektronické či tištěné verzi.