Poznejte svého překladatele – Avoid Café

Poznejte svého překladatele
Již 5. překladatelský večer pořádaný ve spolupráci Obce překladatelů a (A)void Floating Gallery.  Tentokrát se k povídání nad svými překlady sejdou Radka Smejkalová, která představí překlad románu Konvertitka belgického nizozemsky píšícího autora Stefana Hertmanse (Garamond, 2021), a Lenka Bukovská, překladatelka z hebrejštiny. Ta posluchačům přiblíží horkou novinku, prózu Izraelce Davida Grossmana Život si se mnou zahrává (Odeon, 2022). Spojovacím tématem obou románů bude láska a osudová životní rozhodnutí protagonistek, která kvůli ní musely učinit, ačkoli každá v jiné době a za jiných okolností. Moderovat bude básník Josef Straka. Těšte se i na hudební doprovod, tentokrát zpěvačka Dita Honzlová, která večer obohatí starými hebrejskými písněmi.
Po skončení večera volná debata na překladatelská a jiná kulturní témata.
POZOR: Tento večer se nekoná na lodi, nýbrž v (A)void CAFÉ na náplavce v tzv. kobce č. 11 (Pod Tančícím domem).

1. února od 18:00

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.