Poznejte svého překladatele - deváté setkání na (A)voidu

Zveme všechny zájemce o dobrý překlad a dobrou literaturu na deváté setkání s překladateli a překladatelkami v rámci projektu „Poznejte svého překladatele“. Pořádá Obec překladatelů ve spolupráci s (A)void Floating Gallery. I tentokrát přivítáme dvě ženy: renomovanou překladatelku současné čínské literatury Zuzanu Li a překladatelku z angličtiny Irenu Steinerovou. Zuzana Li představí, kromě jiného, spisovatelku Jenny Tinghui Zhangovou, Irena Steinerová Brit Bennettovou. Besedu o překládání i o tom, co mají tak odlišné spisovatelky společného, povede básník a moderátor Josef Straka. Na překladatelský večer navazuje pořad „Poezie s kytarou a folkem“. Kytarista Jan Paulík naladí posluchače i během překladatelské části. Přijďte mezi inspirativní lidi do inspirativního prostředí lodi (A)void Floating Gallery (u železničního mostu na Výtoni), dne 7. června 2022 v 18:00. Těšíme se na vás.

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.