Poznejte svého překladatele - pozvánka

Poznejte svého překladatele
První z připravované série překladatelských večerů ve spolupráci Avoid Floating Gallery a Obce překladatelů, během nichž budete mít příležitost poznat zajímavé osobnosti překladatelského světa, bez nichž byste si jen těžko přečetli knihy zahraničních autorů a jejichž jméno většinou bývá ukryto v tiráži. Představí zajímavé knihy a dají publiku nahlédnout do své překladatelské kuchyně. Budete mít možnost se jich zeptat na zajímavosti z překladatelského zákulisí. Obec překladatelů vás zve do příjemného a neformálního prostředí Avoid Floating Gallery. „Poznejte svého překladatele“ a seznamte se s důležitou profesí nakladatelského světa, která bývá zrakům čtenářů obvykle utajena.
Tentokrát se představí:
Magdalena Štulcová, překladatelka z němčiny. Uvede knihu rakouského autora Daniela Wissera Královna hor z nakladatelství Archa.
Lukáš Novák, překladatel z angličtiny. Uvede knihu britského prozaika Davida Szalaye Co všechno je muž z nakladatelství Akropolis.

Moderovat bude básník a organizátor literárních akcí Josef Straka.
Knihy budete moci na místě zakoupit.

Večer se uskuteční 4. října od 18:00 na lodi Avoid Floating Gallery (novoměstská Náplavka u železničního mostu). V případě nepříznivého počasí bude akce přesnuta z paluby do podpalubí.

Akce probíhá v rámci projektu realizovaného za finanční podpory hl. m. Prahy.

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.