Visegrádský program rezidenčních pobytů 2023

Mezinárodní visegrádský fond (IVF) a Willa Decjusza (Krakov), ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem (Praha), Literárním informačním centrem (Bratislava) a Petöfiho literárním muzeem (Budapešť), vydaly výzvu pro zájemce z řad literátů o rezidenční pobyty.

Kdo může žádat?

• prozaici, autoři literatury faktu, básníci a překladatelé (min. 18 let věku) s nejméně jednou již vydanou publikací,
  • esejisté, kritici a publicisté (min. 18 let věku) s nejméně třemi příspěvky v respektovaných novinách, časopisech či elektronických médiích.

Co stipendium zahrnuje?

• ubytování ve společném bytě (samostatný pokoj, společná kuchyň a koupelna, internetové připojení) od 1. 5. do 12. 6. 2023 (jarní termín), resp. od 1. 9. do 30. 11. 2023 (podzimní termín),
  • stipendium ve výši 1 300 EUR (jarní termín) a 2 400 EUR (podzimní termín),
  • podporu hostitelské organizace (autorské čtení, rozhovory, kontakty s nakladateli, literárními kritiky atd.).

Termín uzávěrky: 15. října 2022

Více informací na https://www.culturenet.cz/rezidence/visegradsky-program-rezidencnich-pobytu-pro-literaty-vlrp-vyzva-na-r-2023/