Bližší informace o rezidencích pro překladatele v Broumově

Rezidenti (vždy dva najednou) bydlí v historickém domku v klášterní zahradě. Rezidenti se vzájemně neruší, pokoje jsou na opačných koncích domku, mezi nimi je společná místnost, vybavená stolem se židlemi a nově knihovničkou. V domku je dále společná koupelna (vybavená pračkou, žehličkou, žehlicím prknem, fénem) a kuchyně (lednice, varná konvice, mikrovlnná trouba, plotýnkový vařič a remoska na pečení). Vaření je trochu omezené kvůli poplašnému protipožárnímu systému (prý hrozí poplach s nutností uhradit výjezd – k tomu se rezident zavazuje podpisem – při velkém dýmu, tzn. při připálení pokrmu. Podle zkušeností Tomáše Havla běžné vaření i uměřené smažení poplach nespustilo).

Každý rezident má k dispozici vlastní prostorný pokoj s dvoulůžkem, rozkládacím gaučem, konferenčním stolkem, skříní a stolkem se židlí. V celém domku funguje připojení na wifi. Domek je umístěn přímo v klášterní zahradě (která je přístupná veřejnosti denně v době 8–16 hodin), rezident obdrží při příjezdu klíče od domku, od východu z areálu rovnou přes zahradu a též přes klášterní nádvoří.

V klášteře probíhá bohatý kulturní program (koncerty, výstavy, divadelní představení), na který mají rezidenti vstup zdarma/se slevou. Ve městě též funguje undergroundový klub Eden, příležitostně kino, kulturní akce nabízí i místní knihovna. Přímo v areálu kláštera je otevřená restaurace Baroque U tří růží a Café Dietzenhofer, další restaurační zařízení nabízející polední menu se nacházejí v poblíž (veganská restaurace Kočka na kari, restaurace Střelnice a další). 

Broumov je dobře dostupný vlakem i autobusem (přes Hradec Králové a Náchod).

Představujeme

Změna bankovního spojení

Upozorňujeme členy, že po sloučení Equa bank s Raiffeisenbank se mění bankovní spojení Obce překladatelů. Od 14. 11. 2022 platí nové číslo účtu OP 1014328992 / 5500 u Raiffeisenbank.

Používejte prosím při všech platbách a v trvalých příkazech nový kód banky 5500! Staré číslo účtu bude fungovat souběžně pouze do 15. 5. 2023.

Právní poradna Obce překladatelů

Pro členy Obce překladatelů je nyní k dispozici bezplatná autorskoprávní poradna. Dotazy můžete advokátní kanceláři Štaidl-Leška Advokáti klást na telefonu 222 520 096, ve facebookové skupině Právní poradna Obce překladatelů nebo zasílat e-mailem na asistent@staidl-leska.com.