Bližší informace o rezidencích pro překladatele v Broumově

Rezidenti (vždy dva najednou) bydlí v historickém domku v klášterní zahradě. Rezidenti se vzájemně neruší, pokoje jsou na opačných koncích domku, mezi nimi je společná místnost, vybavená stolem se židlemi a nově knihovničkou. V domku je dále společná koupelna (vybavená pračkou, žehličkou, žehlicím prknem, fénem) a kuchyně (lednice, varná konvice, mikrovlnná trouba, plotýnkový vařič a remoska na pečení). Vaření je trochu omezené kvůli poplašnému protipožárnímu systému (prý hrozí poplach s nutností uhradit výjezd – k tomu se rezident zavazuje podpisem – při velkém dýmu, tzn. při připálení pokrmu. Podle zkušeností Tomáše Havla běžné vaření i uměřené smažení poplach nespustilo).

Každý rezident má k dispozici vlastní prostorný pokoj s dvoulůžkem, rozkládacím gaučem, konferenčním stolkem, skříní a stolkem se židlí. V celém domku funguje připojení na wifi. Domek je umístěn přímo v klášterní zahradě (která je přístupná veřejnosti denně v době 8–16 hodin), rezident obdrží při příjezdu klíče od domku, od východu z areálu rovnou přes zahradu a též přes klášterní nádvoří.

V klášteře probíhá bohatý kulturní program (koncerty, výstavy, divadelní představení), na který mají rezidenti vstup zdarma/se slevou. Ve městě též funguje undergroundový klub Eden, příležitostně kino, kulturní akce nabízí i místní knihovna. Přímo v areálu kláštera je otevřená restaurace Baroque U tří růží a Café Dietzenhofer, další restaurační zařízení nabízející polední menu se nacházejí v poblíž (veganská restaurace Kočka na kari, restaurace Střelnice a další). 

Broumov je dobře dostupný vlakem i autobusem (přes Hradec Králové a Náchod).

Představujeme

Nové vedení Obce překladatelů

Obec překladatelů má novou předsedkyni. Stala se jí romanistka, hispanistka a významná překladatelka ze španělštiny, italštiny a francouzštiny Anežka Charvátová. Místopředsedou Obce se stal překladatel z angličtiny Lukáš Novák.